Skip to main content
реклама
 • https://internetoglasnik.com/mk/components/com_djclassifieds/assets/images/no-image.svg

  Дот Архтекти Гроуп има потреба од СМЕТКОВОДИТЕЛ

  Додади во омилени

  Контакт

  • Име:
   Slavica
  • Тел:
   078339052


  • Број на оглас: 12658
  • Прикажан: 105
  • Обновен: 10:37 31-05-2024
  реклама

  Детали за огласот

  • Дејност:
   Финансии и Сметководство
  • Тип на работа:
   Полно работно време
  • Број на позиции:
   1
  • Образование:
   Високо образование

  Краток опис

  Потребни квалификации: *Високо образование – економски факултет ќе

  Опис на огласот

  Потребни квалификации:
  *Високо образование – економски факултет ќе се смета за предност,
  *Уверение за сметководител /овластен сметководител ќе се смета за предност
  *Познавање на аглиски јазик
  *Претходно работно искуство во сметковдство и администрација ќе се смета за предност
  *Развиени компјутерски вештини и познавање на MS Office програмите

  Одговорности и задачи:
  *Спроведува административни, финансиски и организациски задачи при работењето
  *Деловна коресподенција
  *Подготовка на финансиска документација и достава до надворешно сметководство
  *Подготвувањe на финансиска документација потребна за банки и други институции
  *Следење на банкарски движења и моментална состојба, денарско и девизно работење
  *Познавање на позитивното законодавство и процедурите за работни односи
  *Познавање на прописи од областа на сметководствено работење и даноци
  *Правни работи од областа на канцелариско и архивско работење
  *Административна подршка на менаџментот и тимот

  Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија на следната e-mail адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

  Локација

  Bul. Ilinden 138, Skopje
  Општина Карпош
  Скопје
  Македонија
  Промовирано
  реклама
  реклама